PGKiM Sp. z o.o.
Gospodarka odpadami
PDF Drukuj Email

Od 1 lipca 2013 roku obowiązują nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi.

Opłaty za gospodarowanie odpadami należy uiszczać  do 15 dnia każdego miesiąca, pierwsza wpłata dotyczy lipca br. i należy ją uregulować w terminie do 15 sierpnia br. Właściciele i zarządcy nieruchomości w lipcu otrzymają pisemną informację o numerze konta na który należy uiszczać opłatę. Ponadto Zarząd Spółki podjął decyzję o otwarciu punktu kasowego z dniem 01.08.br.przy ulicy Jaśkowskiego 11(siedziba Rejonu Obsługi Mieszkańców), w którym będą przyjmowane opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów .

Właściciele nieruchomości i zarządcy powinni zadbać o wyposażenie nieruchomości w pojemniki i kontenery do zbiórki odpadów i worki do selektywnej zbiórki odpadów.

Umowę najmu na pojemniki i kontenery można zawrzeć :

- w siedzibie Spółki ( Inowrocław ul. Ks. Wawrzyniaka 33 pok.1 ) – pojemnik zostanie

protokolarnie dostarczony   na teren nieruchomości,

- wysyłając wniosek o zawarcie umowy na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. – pojemniki zostaną

protokolarnie dostarczone na teren nieruchomości, a umowa najmu przesłana zostanie

pocztą.

W dniach 24-28 czerwca Dział Gospodarki Odpadami znajdujący się  przy ul. ks. P. Wawrzyniaka 33 będzie obsługiwał klientów do godz. 17-tej.

 
Dzień z PGKiM
PDF Drukuj Email

w sobotę, 30 czerwca 2012 r. zorganizowany został „Dniem z PGKiM”!

„Dzień..." rozpoczął się od ekologicznego przedsięwzięcia. Zarząd Spółki zaprosił mieszkańców do Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych, by zapoznać z m.in. procesem gospodarowania odpadami, produkcją kompostu.
Po południu na obu stawach w Solankach odbył się piknik wędkarski połączony z sympatycznym biesiadowaniem przy grillu. W rekreacyjnym, 2-godzinnym łowieniu ryb uczestniczyło ok. 70 osób. Patronat honorowy nad imprezą w Solankach sprawował Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

 
Kalendarze zbiórki
PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo!

W dalszym ciągu realizowana jest selektywna zbiórka systemem workowym.

Kalendarze zbiórki można pobrać tutaj

Szczegółowe informacje

 
Gazele Biznesu 2011
PDF Drukuj Email

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sp. z o.o. – firmą dynamicznie się rozwijającą. Tak uznali organizatorzy ogólnopolskiego rankingu „Gazele Biznesu 2011”.  Nasza spółka znalazła się w gronie laureatów.

Uroczysta gala, podczas której wręczono wyróżnienia w corocznym plebiscycie „Gazele Biznesu” odbyła się 1 marca 2012 r. w Toruniu.  Pamiątkowy dyplom odebrał Prezes PGKiM Krzysztof Kuźmiński.

„Gazele Biznesu 2011” to zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich firm - małych i średnich. To już dwunasta edycja rankingu organizowanego przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, jego autorem jest firma Coface Poland - specjalista w dziedzinie informacji gospodarczej.

Rankingi „Gazele Biznesu” sporządzane są co roku przez dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group. Oprócz „Pulsu Biznesu” zestawienia takie opracowują jego siostrzane dzienniki ze Szwecji, Danii, Austrii, Łotwy, Rosji, Estonii i Słowenii. Kryteria wyboru Gazel są w poszczególnych krajach dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych, ale cel wszędzie jest ten sam: promowanie małej i średniej przedsiębiorczości.

 
Marszałek w PGKiM
PDF Drukuj Email

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki gościł w Inowrocławiu. Wizytował m.in. Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych PGKiM Sp. z o.o. w Inowrocławiu.

Marszałkowi towarzyszył Poseł na Sejm RP Krzysztof Brejza. O potencjale Przedsiębiorstwa oraz planach inwestycyjnych związanych z realizacją Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami opowiadali: Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Krzysztof Kuźmiński oraz Dyrektor Marek Gerus.

 
Zbiórka elektro
PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo!

10 i 11 kwietnia 2013 r. zorganizowana została kolejna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego od mieszkańców Inowrocławia.

Podczas akcji zebrano ponad 2 tony "elektrośmieci. Dziękujemy za wsparcie środowiska.

Zbiórki są dokonywane przez Zakład Usług Sanitarnych i Porządkowych Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu Sp. z o.o., na zgłoszenie telefoniczne - pod nr. tel. 52 357-56-62 i 52 357-90-11. Ze względów organizacyjno-technicznych prosimy mieszkańców o zgłaszanie z wyprzedzeniem potrzeby wywozu "elektrośmieci".

Akcję współfinansował Urząd Miasta Inowrocławia.

Elektrośmieci można dostarczać do Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych przy ul. Bagiennej 77 w godz.:

pon-pią: 7-18

sob: 7-13

 
Hit 2011 dla PGKiM-u za ekologię!
PDF Drukuj Email

Linia do segregacji zmieszanych odpadów komunalnych, niedawno zakupiona przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sp. z o.o. i uruchomiona w Zakładzie Utylizacji Odpadów Komunalnych, zdobyła tytuł „HIT 2011"! PGKiM został laureatem konkursu Kujawsko-Pomorski Gospodarczo-Samorządowy HIT 2011 i doceniony za działania na rzecz ekologii.

 

Uroczyste wręczenie tego wyróżnienia odbyło się 21 czerwca br. w Dworze Artusa w Toruniu. Podsumowana została tam dwunasta edycja konkursu Kujawsko-Pomorski Gospodarczo-Samorządowy HIT 2011, a jej głównym organizatorem była Agencja Promocyjna PUNKT'S z Piły i Konwent Starostów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nagrodę odebrał Prezes PGKiM Krzysztof Kuźmiński.

 

Konkurs ma na celu promocję osiągnięć gospodarczych, samorządowych i ekologicznych, uhonorowanie najlepszych produktów i usług oraz działań w dziedzinie ekologii. Nagrody zostały przyznane w siedmiu kategoriach: produkcja, handel i usługi, rolnictwo i przetwórstwo żywności, ekologia, organizacja i zarządzanie, edukacja, kultura i sport oraz samorządność.

 

Przypomnijmy. Linia do segregacji zmieszanych odpadów komunalnych została uruchomiona 12 maja br. w ZUOK-u. Urządzenie zapewnia zmniejszenie ilości składowanych odpadów, odzysk z odpadów zmieszanych odpadów ulegających biodegradacji, surowców (makulatura, tworzywa sztuczne, szkło itp.), oraz frakcji mineralnej, również wyseparowanie odpadów niebezpiecznych oraz przedłużenie okresu eksploatacji kwatery składowania odpadów. - To inwestycja, która zabezpiecza nasze środowisko i wskazuje drogę, którą wzorem Inowrocławia powinny pójść inne gminy - powiedział obecny wówczas na uroczystości Wicemarszałek Dariusz Kurzawa. Inwestycja kosztowała 2,5 mln zł, z czego 75 proc. PGKiM pozyskał z WFOŚiGW.


 
Inwestycja w PGKiM
PDF Drukuj Email

W Zakładzie Utylizacji Odpadów Komunalnych dokonano uroczystego uruchomienia linii do segregacji zmieszanych odpadów komunalnych. - To inwestycja, która zabezpiecza nasze środowisko i wskazuje drogę, którą wzorem Inowrocławia powinny pójść inne gminy - powiedział Wicemarszałek Dariusz Kurzawa.

 
Władysławy
PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo!!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze Przedsiębiorstwo zostało nominowane do "ekologicznego oscara", czy Władysława 2010 za działalność ekologiczną w dwóch kategoriach:

  • inwestycja (instalacja do ujęcia i spalania biogazu składowiskowego)
  • produkt (ekologiczny trawnik rolowany)

W pierwszej z wymienionych kategorii zostaliśmy ogłoszeni zwycięzcami tegorocznego konkursu, natomiast w drugiej - laureatami.

Dziękujemy społeczności III Liceum Ogólnokształcącego za te wyróżnienia.

W edycji 2012 otrzymaliśmy nominację za inwestycję - linię do odzysku.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnia odsłona tej cennej inicjatywy.

 
Kwiatowe kompozycje zaczęto od "Pawia"
PDF Drukuj Email

Rozpoczęły się prace związane z wiosennymi nasadzeniami. Jako pierwsza w żółto-biało-niebieskie bratki „ubierana" jest rzeźba „Pawia", przy wejściu do Parku Solankowego.

Teren wokół „Pawia" jest pierwszym miejscem, od którego pracownicy Zakładu Zieleni Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej rozpoczęli - we wtorek, 22 marca br. - prace nasadzeniowe. W kolejnych dniach układany będzie duży „kwiatowy dywan" przy ławeczce Gen. Władysława Sikorskiego i przy siedzibie „Solanki Uzdrowisko Inowrocław", potem dywan w pobliżu muszli koncertowej.

 
Wyniki konkursu Szczęśliwa wędka
PDF Drukuj Email

W sobotni poranek odbyły się I zawody wędkarskie w Parku Solankowym pod nazwą Szczęśliwa Wędka

Na dużym stawku z mostkiem rywalizowali dorośli,
a na stawku w pobliżu zakładu przyrodoleczniczego juniorzy

KONKURS JUNIOR do 18 lat

  • 1 MIEJSCE SOBALA JAKUB 2 kg
  • 2 MIEJSCE PAJĄK MATEUSZ 1,84 kg
  • 3 MIEJSCE KRETKOWSKI ADAM 1,46 kg

NAJWIĘKSZA RYBA KONKURSU JUNIOR

EXAEQUO SOBALA JAKUB I KRETKOWSKI ADAM
KARAŚ SREBRZYSTY WAGA 0,66 KG.

KONKURS kategoria wiekowa pow. 18 lat

  • 1 MIEJSCE KRUSZYNA GRZEGORZ 5,66 KG.
  • 2. MIEJSCE NOWAK JAKUB 5,10 KG.
  • 3 MIEJSCE GRZYBOWSKI ROMAN 3,95 KG.

NAJWIĘKSZA RYBA KONKURSU powyżej18 lat

NOWAK MARCIN KARAŚ SREBRZYSTY WAGA 0,46 KG.

Zdjęcia z konkursu znajdują się w galerii

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 2